0903 703 097
Po - Pia: 07:00 - 19:00

Kvasené

Kvasená kapusta

Kvasená kapusta má mnohoraké podoby. Aj tu platí, že základom úspechu je kvalitná kapusta a ruky majstra, ktorý dokáže správne naladiť jej kyslú chuť. V mori kyslej kapusty pláva miliónová armáda laktobacilov, ktoré vždy dokážu potešiť naše trávenie.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko
Dodávateľ: Juraj Selič

kvasena kapusta blahodárna fermentácia
kýblik 1 l / 3,90 €
ks
KIMČI

Tradičné kimči sa vyrába zo základnej zložky, ktorou je čínska kapusta. Neodmysliteľnými prísadami sú cesnak, zázvor, mladá - zelená cibuľka, cibuľa, pór, redkvička. V tradičnej receptúre sú obsiahnuté rôzne druhy morských plodov, napríklad rôzne druhy morkých rýb, krevety, sépie alebo zelené riasy. Taktiež sa pridávali aj rôzne druhy ovocia. Až v posledných storočiach sa začala pridávať mierne pálivá mletá červená paprika, ktorá dáva v súčasnosti kimči typickú farbu. Už zo zložiek kimči je zrejmé, že bude mať svojskú špecifickú chuť a vôňu. Na rozdiel od našej kvasenej kapusty kimči neobsahuje tak veľké množstvo tekutiny a kapusta nie je prekvasená do kysla. Tento rozdiel je z dôvodu zloženia a spôsobu výroby.

Odporúčame predpokladané množstvo kimči niekoľko hodín pred konzumáciou vybrať z chladničky a postaviť na tmavom mieste v kuchyni. Tým sa dosiahne optimálna chuť pri konzumácii.

-------------------------------------------------------

NÁŠ TYP: pred konzumáciou posypte kimči   semienkami bieleho sezamu :)

--------------------------------------------------------------

Zloženie zodpovedá vegánskej strave. Výrobok obsahuje čínsku kapustu, bielu reďkovku, cesnak, cibuľu, mladú zelenú cibuľku, pór, zázvor, mrkvu, červenú mletú papriku, ryžovú múku a soľ.

Je mierne pikantný, neobsahuje žiadne konzervanty ani alergény. Obsahuje živú kultúru - laktobacily.

Odporúčame dlhodobo skladovať pri teplote 0 - 4 °C. Vo výrobku prebieha mliečne kvasenie vo veľmi miernej podobe. Nafúknuté viečko neznamená, že výrobok je skazený. V prípade ukončenia fermentácie môže mať výrobok mierne kyslastú chuť. Tento stav nebráni priamej konzumácii, v tomto stave sa dá použiť aj na prípravu veľmi chutnej kimči polievky.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko

Výrobca: Kimči Farma

calamada tradičná kórejská fajnotka
500 ml / 8,80 €
ks