0903 703 097
Po - Pia: 07:00 - 19:00

Živé vína

BIO Pinot noir

Víno vyrobil pán Mátyás tradičnou metódou bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Vinifikácia prebiehala v drevených sudoch, víno ležalo na sedimente 5 mesiacov a po stočení zrelo v dubových, 225 až 500 litrových sudoch. V bohatej ovocnej vôni dominujú tóny šťavnatej višňovej dužiny a prezretej maliny. Chuť kopíruje aromatické vnemy, je šťavnatá, s príjemnou živou kyselinkou, s jemným korenistým nádychom a lahodnými zamatovými tanínmi. Dochuť je čistá, dlhá a plná ovocia. Vynikajúce Rulandské modré, ktoré nesklame.

Výborný  k ťažším rybám, k pikantnejším salámam a k sušenej šunke. 

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko
Dodávateľ: rodinné vinárstvo Mátyás

vino cervene Lekná na jazere
ročník 2015, 0.75 l / 15,30 €
ks
Burčiak 2017

Pravý révový burčiak je obľúbeným nápojom Čechov, Moravanov a Slovákov. Len tí totiž údajne vedia oceniť mliečnu krásu a chuť tohto lahodného nápoja.

Vinári tvrdia, že burčiak je nápoj natoľko zdravý, že by ho mal každý človek vypiť za sezónu toľko, koľko má v tele krvi :)

Tento úžasný letný úlet zo 100% Irsai Oliver je od Krasňanských z Pezinka, ktorí svoje vína a burčiaky vyrábajú šetrnou technológiou, predovšetkým z vlastného hrozna. Poteší, zaujme a posilní.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: slovenské korene

Dodávateľ: Vinohradníctvo a vinárstvo Krasňanský

burciak živší už nebude
1l fľaška / 4,90 €
ks
BIO Pinot blanc

Akostné odrodové víno s chráneným označením pôvodu. Komplexná vôňa, v ktorej sa prelínajú tóny zrelého kôstkového ovocia, mandlí, pražených arašidov a sladkého korenia je podfarbená pôsobivou mineralitou. Chuť kopíruje aromatické vnemy, prelínajú sa v nej dotyky orecha a pražených arašidov. Nádherná a bohatá krémovosť je podčiarknutá jemnou kyselinkou. Naozaj výnimočný slovenský Ruland biely.

Vyrába ho pán Mátyás Pince tradičnou metódou bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Vinifikácia prebiehala v drevených sudoch, víno ležalo na sedimente 5 mesiacov a po stočení zrelo v dubových, 225 až 500 litrových sudoch.

Výborne sa dopĺňa s predjedlami, k ľahším a stredne ťažkým grilovaným rybám či k darom mora.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko
Dodávateľ: rodinné vinárstvo Mátyás

vino biele Slnečnice
ročník 2013, 0.75 l / 14,10 €
ks
ročník 2015, 0.75 l / 13,10 €
ks
BIO Rizling rýnsky

Je to óda na rizling- má osviežujúcu a veľmi čistú vôňu, ktorá okrem svojej elegancie vyžaruje príjemnou ovocnosťou v sprievode jemných minerálov a korenistých dotykov. Harmonická, príjemne krémová chuť kopíruje aromatické vnemy, je podfarbená dotykmi korenia. Pikantná kyselinka je v príkladnej harmónii s ovocnými tónmi a dodáva vínu šťavnatý charakter. Záver je dlhý, plný podmanivých chutí. Brilantný rizling, ktorý čnie vysoko nad priemerom.

100% Rizling rýnsky. Víno vyrobené tradičnou metódou bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Vinifikácia prebiehala v drevených sudoch, víno ležalo na sedimente 5 mesiacov a po stočení zrelo v dubových, 225 až 500 litrových sudoch.

Rodinné vinárstvo Mátyás produkuje všetko hrozno pre svoje vína výlučne v Bio režime.

Ťuk od Michaely: Tak, ako je pre mňa  pARTISAN CRU láska v červenom stvorená pre šantivé Raňajky v tráve, toto je jej zlatá teta- moja Dáma v zlatom.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko

Dodávateľ: rodinné vinárstvo Mátyás

vino biele Dáma v zlatom
ročník 2014, 0.75 l / 18,30 €
ks
ročník 2015, 0.75 l / 17,30 €
ks
Oranžové bio víno

Sa_Ra_Do_Ra značkové biele víno suché kvasené na šupkách (tzv. Orange Wine). Ročník 2013, Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Strekovský rajón, obec Nová Vieska.

Pri výrobe sa nepoužívajú kvasinky, číridlá, stabilizátory či iné pomocné látky. Víno sa vyznačuje tmavožltou až medenou farbou, vo vôni cítiť sušené ovocie, sušené lúčne kvety a chlebovinku, chuť je nádherne komplikovaná. Sediment vo fľaši je prirodzenou súčasťou autentického vína. Po otvorení odporúčame nechať víno odvetrať minimálne jednu hodinu.

-------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko
Dodávateľ: rodinné vinárstvo Mátyás

vino Mona Lisa
fľaška / 26,00 €
ks