0903 703 097
Po - Pia: 07:00 - 19:00

Pštros

Pán pštros

Mäso gurmánov alebo mäso budúcnosti.

Pštrosie mäso sa pýši vysokou nutričnou hodnotou, obsahuje veľmi málo tuku a cholesterolu, v čom predstihuje aj mäso morky. Na rozdiel od hydiny je pštrosie mäso výrazne červené, štrukturou a zafarbením je podobné hovädziemu.
Mäso našich bežných hospodárských zvierat (prasa, dobytok, ovca, hydina) obsahuje viac než 3 % tuku, u pštrosa je obsah tuku v svalovine do 0,3 %. Nízky obsah tuku však u pštrosieho mäsa nie je vôbec na úkor jemnosti. Kalorická hodnota pštrosieho mäsa je 114 cal/100 g, významná je úplná absencia cholesterolu.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko

Dodávateľ farma OÁZA

pstros komu česť, tomu česť
jemná paštéta, 150 g / 5,30 €
ks
Pštrosie vajcia

Pštrosie vajce váži okolo 1,4 – 1,8 kg a dokáže nahradiť 25 až 30 slepačích vajíčok. Jeho priemerné rozmery sú 15 cm na dĺžku a 12,5 cm na šírku. Pštrosie vajce má veľmi silnú škrupinu, ktorá je hrubá 2 až 3 mm a je taká pevná, že sa na vajce môže postaviť dospelý človek bez toho, aby ho poškodil.

Pštrosie vajce má iný pomer žĺtka a bielka ako klasické vajíčka. Tretinu tvorí žĺtok a dve tretiny bielok, čiže je veľmi chutné. Má podstatne menej cholesterolu ako slepačie a jedno vajce nasýti 8 až 10 osôb. Varí sa 60 až 90 minút, podľa toho, či ho chcete na mäkko či na tvrdo.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko

Dodávateľ: farma OÁZA

mliecne_vajcia obor
1 kusisko / 27,00 €
ks