0903 703 097
Po - Pia: 07:00 - 19:00

Ryža, bujón, čatní

Paprikové pomazánky a čatní

Parádne k akémukoľvek mäsu, dusenej zelenine,  kváskovému chlabíku s ghee maslom alebo aj len tak - lyžičkou do pusy, keď po šiestykrát otvoríte chladničku a neviete čo by vás zjedlo :)

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Slovensko

Dodávateľ: VOTABO manufaktúra

pomazanka paprikova výnimočné chute
cviklové čatní, 260 ml / 4,10 €
ks
Ryža jasmínová natural BIO

Jasmínová ryža pri varení uvoľňuje charakteristickú jedinečnú vôňu. Jej dlhé zrnká sú po uvarení mierne lepkavé, ale pevné. Natural ryža nebola zbavená cennej vrchnej šupky a klíčkov a je nezastupiteľnou súčasťou zdravej kuchyne a makrobiotiky. Jasmínová ryža sa skvele hodí ako príloha k ázijským pokrmom. Táto ryža je prirodzene bezlepková a neprišla do styku s lepkom. Je taká čistá, že pred varením ju netreba ani umývať, stačí ju veľmi jemne prepláchnuť, aby nestratila svoju výnimočnú, jemne kvetinovú vôňu. Svojou výnimočnou chuťou osloví určite aj náročnejších „fajnšmekrov“.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: Thajsko

Dodávateľ: Bio-Nebio

ryza natural kvetinka
500 g / 3,20 €
ks
Ryža basmati BIO

Basmati je druh ryže, ktorý patrí medzi tie najvychytenejšie a najkvalitnejšie na svete. A vlastne je vôbec najkvalitnejšia. Pestuje sa už stáročia na úpätí Himalájí a kropí ju priezračná voda plná minerálov z topiacich sa himalájskych ľadovcov. Kvalita však nespočíva len v nadštandardných podmienkach na rast, ale aj v niečom, v čom sa líši oproti iným druhom. 

Ryža basmati je typickou indickou pochúťkou, ktorá však rovnako tak rastie aj v Pakistane. Sú typické dlhým, štíhlym zrnom a nezameniteľnou orieškovou arómou a chuťou. Jej výhodou je aj to, že sa pri varení vôbec nezlepí, je rýchlo a ľahko stráviteľná a spĺňa aj zásady zdravej výživy. Vynikajúco sa hodí ku príprave pokrmov európskej, ako aj exotickej kuchyne. V hinduistickom preklade znamená basmati doslova „kráľovná vôní“. Jej názov teda vznikol na základe jednej z jej najvernejších charakteristík – nezameniteľnej orieškovej vône.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: India alebo Pakistan

Dodávateľ: SILOE SK

dve ryze ušľachtilá
natural, 500 g / 3,90 €
ks
biela, 500 g / 4,10 €
ks
Bujón

Nie každý deň je nedeľa a nie každý deň stíhame variť. Rýchla výpomoc, nie často ale občas poteší.

--------------------------------------------------------------

Pôvod: EU

Dodávateľ: Bioline

bujon vývar v 6 kockách
kurací BIO, 66 g / 2,40 €
bal
zeleninový BIO, 66 g / 2,40 €
bal